Zmienne szczęście Trampkarzy na inauguracje wiosennych zmagań ligowych.

Ruszyła gra w ligach seniorskich, ruszają więc także rozgrywki młodzieżowe! W ubiegły weekend do rywalizacji ligowej ruszyli Trampkarze Akademii Piłkarskiej Polonii Bytom z roczników 2005 oraz 2004. Nasi podopieczni ze zmiennym szczęściem rozpoczęli rozgrywki.

Jako pierwszy do rywalizacji ligowej przystąpił zespół Trampkarzy C2 z rocznika 2005. Podopieczni trenera Wojciecha Mroza w nieszczęśliwych okolicznościach jesienią 2018 roku opuścili I ligę wojewódzką, przez co wiosną przyjdzie im walczyć o powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej na Śląsku w ramach rozgrywek Trampkarzy. Zespół rocznika 2005 zimą wzmocniony został przez dwójkę nowych zawodników: Marek Zubel dołączył do naszej Akademii z Rozwoju Katowice, natomiast Borys Wasylewicz zamienił Stadion Śląski na nasz klub. W pierwszej wiosennej kolejce II ligi wojewódzkiej 14-latkowie z Bytomia zmierzyli się z zespołem KS Siódemka Tychy. Mimo olbrzymiej przewagi naszej drużyny w pierwszej połowie żadna ze stron nie była w stanie trafić do siatki. Dopiero po przerwie, a dokładnie w 50 minucie spotkania sprowadzony ze Stadionu Śląskiego, Borys Wasylewicz, przejął piłkę na 18 metrze i mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonał bramkarza gości. Nasi zawodnicy poszli za ciosem i już w 65 minucie zanotowali drugie trafienie sobotniego przedpołudnia. Łukasz Piontek zdecydował się na strzał z dystansu, którym ustalił wynik spotkania. Podopieczni trenera Wojciecha Mroza mogli wygrać wyżej, jednak obrońcy zespołu z Tychów raz po raz wybijali piłkę z linii bramkowej lub też ratowała ich poprzeczka lub słupek. Ostatecznie po niezłym spotkaniu trzy oczka pozostały w Bytomiu, a już za tydzień Trampkarzy C2 czeka ważne wyjazdowe starcie z GKS Katowice, który podobnie jak nasz zespół będzie bił się o awans do I ligi.

Trampkarze C2 rocznik 2005 Polonia Bytom:

Drohobycki Przemysław – Zieliński Daniel, Maśnica Bartosz, Lazaj Marcin, Froncek Dawid, Piontek Łukasz, Stachoń Franciszek (kpt.), Wasylewicz Borys, Trólka Michał, Kiełbowicz Jakub, Skica Mateusz.

Wystąpili także: Bajerkiewicz Jakub, Słodczyk Paweł, Zubel Marek, Zakrzewski Serafin, Topolewski Piotr, Łucki Adam, Zasucha Mateusz.

Trener: Wojciech Mróz.

Trampkarze C2 rocznik 2005 KS Siódemka Tychy:

Figura Kamil – Broncel Dawid (kpt.), Bochyński Patryk, Musioł Szymon, Burczyk Kamil, Magielewski Wiktor, Magielewski Konrad, Nowakowski Konrad, Rzepka Oskar, Hadam Dominik, Dudek Szymon, Błaszczak Karol.

Wystąpili także; Puto Bartosz, Bugno Wiktor, Laskowski Jakub, Czuboni Arkadiusz.

Trener: Aleksander Lipski

Polonia Bytom U14 – KS Siódemka Tychy U14 2:0 (0:0)

– 50′ Wasylewicz

– 65′ Piontek

Mniej szczęścia mieli rok starsi Trampkarze C1, którzy w rundzie jesiennej wywalczyli awans do II ligi wojewódzkiej. Podopieczni trenerów Arkadiusz Komóra oraz Bogdana Dudziaka zainaugurowali rozgrywki ligowe domowym starciem z Rozwojem Katowice. Niestety nasi zawodnicy nie zapamiętają pierwszego ligowego starcie w II lidze w dobry sposób. Goście okazali się zespołem lepszym i zdecydowanie wygrali w Bytomiu 7:2. Dla naszej drużyny bramkę strzelił Kamil Wawrzinossek, natomiast druga bramka dla bytomian była autorstwa jednego z zawodników z Katowic, który trafił do własnej siatki.  Za tydzień nasi zawodnicy będą mieli okazję do rehabilitacji, ponieważ w niedzielę 24 marca o godzinie 11:00 podejmować będą u siebie MKS Zaborze.