Zwycięstwo w pierwszej grze kontrolnej. LZS Piotrówka – Polonia Bytom 2:3 (0:2).

Pierwsza gra kontrolna tego lata już za nami. W zakończonym przed chwilą spotkaniu, zawodnicy pierwszy raz prowadzeni przez trenera Kamila Rakoczego wygrali z LZS-em Piotrówka 3:2. W drużynie Polonii wystąpili głównie zawodnicy testowani, a także gracze Akademii Piłkarskiej Polonii Bytom, którzy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, pokazując, że są przyszłością niebiesko-czerwonych barw.

W podstawowym składzie niebiesko-czerwonych na dzisiejsze spotkanie z Piotrówką na próżno było szukać podstawowych bohaterów niedawno zakończonych spotkań barażowych. Swoją szansę otrzymali za to zawodnicy naszej Akademii, a więc Dawid Kozicki, Szymon Lewicki, Dariusz Łucki, Jan Gawkowski oraz Przemysław Kuchciński. Ponadto w spotkaniu udział wzięła grupa testowanych zawodników, która w dalszym ciągu walczy o miejsce w kadrze drużyny na przyszły sezon.

Spotkanie rozpoczęło się od ataków ze strony gospodarzy, którzy raz po raz zagrażali bramce Dawida Gargasza, który po kilku latach powrócił do niebiesko-czerwonej bramki. Nasz wychowanek nie dał się jednak zaskoczyć, a co ważne, w pierwszy 45 minutach nasi zawodnicy dwukrotnie trafiali do siatki rywali. W 36 minucie spotkania z rzutu wolnego bramkę zdobył Norbert Bębenek, natomiast dwie minuty później drugie trafienie dołożył Szymon Lewicki. Piotrówka odpowiedziała od razu po przerwie, przez co gospodarze uwierzyli, że mogą jeszcze odwrócić losy spotkania. Nim jednak Piotrówka uwierzyła w szansę na odrobienie strat, bytomianie trafili po raz trzeci. Jan Gawkowski z prawej strony dograł piłkę wprost do jednego z testowanych zawodników, który z najbliższej odległości trafił do siatki. Gospodarze co prawda pokonali Maćka Wierzbickiego po raz drugi, jednak ostatecznie to niebiesko-czerwoni wygrali dzisiejsze starcie i pozytywnie rozpoczęli letnie przygotowania.

Polonia Bytom:

Dawid Gargasz 46′ (Maciej Wierzbicki – Kamil Skrzypiński, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Dawid Kozicki – zawodnik testowany, Norbert Bębenek, Szymon Lewicki, Piotr Makowski, Dariusz Łucki – zawodnik testowany.

Udział w spotkaniu wzięli także: Marcin Ganczarczyk, Prochota Paweł, Kuchciński Przemysław, Gawkowski Jan.

LZS Piotrówka – Polonia Bytom 2:3 (0:2)