Zwycięstwo z Gryfem !!

Polonia Bytom pokonała na własnym stadionie w ramach 22 kolejki rozgrywek drugiej ligi zespół Gryfa Wejherowo 1:0. Bramkę dla Polonistów w 46 minucie spotkania zdobył kapitan zespołu Marcin Lachowski.

Dobra passa piłkarzy Polonii trwa, po zeszłotygodniowej wygranej w Bełchatowie do Bytomia przyjechał zespół Gryfa zajmujący przed tą kolejką 9 miejsce w tabeli drugiej ligi. Piłkarze Polonii rozpoczęli to spotkanie z animuszem, stwarzając sobie od początku sytuacje bramkowe. W czwartej minucie groźny strzał oddał Marcin Lachowski, bramkarz Gryfa musiał wyciągnąć się jak struna żeby zapobiec utracie bramki. W 20 minucie zaskoczyć Wejherowian próbował ponownie Lachowski uderzeniem z 35 metrów, ale goalkeeper gości czujnie zareagował w bramce. W 23 minucie potężnym strzałem z dystansu popisał się Mateusz Słodowy, lecz ponownie na posterunku Wiesław Ferra. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy śmielej zaczęli atakować zawodnicy przyjezdni, w 31 minucie spotkania stworzyli sobie najgroźniejszą sytuację bramkową przed przerwą. W sytuacji sam na sam z Perdijicem znalazł się Przemysław Mońka, ale chybił z paru metrów strzelając tuż obok słupka. W 37 potężnym uderzeniem na bytomską bramkę popisał się zawodnik Gryfa, lecz bramkarz Polonii świetnie interweniował. Minutę później po przeciwległej stronie boiska świetną okazję bramkową stworzyła sobie Polonia, do piłki zagranej z prawej strony boiska przez Marcina Lachowskiego dopadł Michał Chrabąszcz uderzył mocno pod poprzeczkę bramki Ferry, ale bramkarz gości z najwyższym trudem zdołał przerzucić piłkę tuż nad poprzeczką bramki. W ostatniej minucie pierwszej połowy w sytuacji w polu karnym Polonii kontuzji nabawił się Matko Perdijic. Chorwacki bramkarz Niebiesko-Czerwonych zderzył się z Przemysławem Mońką w wyniku tego zdarzenia w drugiej połowie między słupkami bytomskiej bramki musiał stanąć Marcin Michalak.

Drugie 45 minut zaczęło się dla Polonii wyśmienicie, już w pierwszej akcji po przerwie gospodarze zdobywają bramkę. Trójkowa akcja Zaremba-Musiolik-Lachowski powoduje radość wśród kibiców zgromadzonych na Olimpijskiej. Bramkę po podaniu ze skrzydła Musiolika zdobywa Lachowski, dla którego jest to drugi gol w tym sezonie. Polonia nie zwalniała tempa, w 49 minucie do rzutu wolnego podszedł Lachowski uderzył tuż nad murem, lecz piłka minimalnie minęła poprzeczkę bramki Wejherowian. 52 minuta i kolejna składna akcja gospodarzy, Zaremba do Musiolika ten oddaje do Marcina Lachowskiego, który uderza wprost w obrońcę Gryfa Łukasza Nadolskiego, dobijać próbował jeszcze Musiolik, lecz uprzedził go bramkarz przyjezdnych. Do końca spotkania wynik już się nie zmienił, sytuację bramkową w doliczonym czasie gry miała jeszcze Polonia, lecz strzał Marcina Lachowskiego wyłapał Ferra.

Piłkarzom Polonii gratulujemy trzech punktów !!

Polonia następnym mecz ligowy rozegra 25 marca o godz 16:00 w Legionowie z tamtejszą Legionovią.

Polonia Bytom – Gryf Wejherowo 1:0 (0:0)

46′ Marcin Lachowski

Żółte kartki: Słodowy, Stefański, Michalak – Marczak

Polonia Bytom: Perdijic (45′ Michalak)– Barbus, Szyndrowski, Basista, Szkatuła, Słodowy, Chrabąszcz (83′ Włodyka), Musiolik (84′ Kuzdra), Lachowski, Stefański, Zaremba
Rezerwowi: Michalak, Varadi, Włodyka, Ceglarz, Kuzdra, Setlak, Żmuda

Gryf Wejherowo: Ferra – Brzuzy (65′ Czychowski), Łysiak, Mońka, Nadolski, Kołc, Kamiński, Klimczak, Wicon (52′ Chwastek), Dampc (74′ Czerwiński), Marczak
Rezerwowi: Leleń, Tomczak, Chwastek, Goerke, Vatseba, Czerwiński, Czychowski
Sędziowie: Paweł Kantor – Krzysztof Bizoń, Katarzyna Wójś